Dömötör Csaba: A most elfogadott uniós bevándorlási csomag ellentétes azzal, amit a magyar kormány képvisel
A szabályozási csomagot a magyar kormány ellenezte, azonban ebben a kérdésben nem volt vétójoga.
A szabályozási csomagot a magyar kormány ellenezte, azonban ebben a kérdésben nem volt vétójoga.
Négy kontinensről és 57 országból, közel 400 döntéshozó, szakértő és civil szervezet képviselője találkozott Brüsszelben, hogy az embercsempészet elleni fellépésről egyeztessenek. Ha az Európai Bizottság tervei beteljesülnek, a jövőben Brüsszel válhat az embercsempészet elleni küzdelem egyik világszintű központjává.
A miniszterelnök szerint a menekültek elosztását célzó migrációs reform ösztönző hatással lesz a bevándorlásra, ugyanakkor Orbán kijelentette, hogy Magyarország fizetni sem hajlandó azért, mert elutasítja a migránsok befogadását, hiszen épp eleget költ a kormány a határkerítés fenntartására.
Miközben a visegrádi tagállamok a magyar miniszterelnök vezetésével elvi alapon támadják az Európai Unió menekültügyi reformját, amely a visszatoloncolások megszervezésére és egy tranzitzónára emlékeztető eljárásra épül, addig az EU külső határain fekvő déliek a szolidaritás hiányára panaszkodnak.
Egyetlen napot adott a kormány a menekültügyi szabályok módosításáról szóló rendeletterv véleményezésére - legalábbis ez derül ki a kabinet honlapján megjelent dokumentum ismertetőjéből.
Hétfőtől szabadon utazhatnak külföldre a kubai állampolgárok, mert életbe lép az átfogó migrációs reform - jelentette be helyi idő szerint csütörtök este az állami tévében a bevándorlásügyi hivatal egyik vezetője.